Halka • Koominen Ooppera • Helsinki

Halka • Koominen Ooppera • Helsinki

Pomysł wystawienia Halki – wersji wileńskiej, projektu którego premiera w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego miała miejsce w roku 2017 w ramach festiwalu Opera Rara doczekał się swojej kontynuacji w nieco odmiennej formie!
Capella Cracoviensis przy współpracy z fińską Koominen Ooppera / Opera Komiczna / wystawi Halkę w Helsinkach pod koniec sierpnia tego roku.

Orkiestrę i chór CC poprowadzi Jan Tomasz Adamus natomiast sam spektakl będzie reżyserowany przez CEO / dyrektora artystycznego Koominen Ooppera – Laurę Åkerlund. Fińscy partnerzy będą również odpowiedzialni za scenografię, wizualizację i kostiumy. W rolach głównych: Natalia Kawałek – mezzosopran, Małgorzata Rodek – sopran, Jakub Pawlik – tenor, oraz Sebastian Szumski – baryton.

Halka jest częścią fińskiego projektu „Opera Export” który ma na celu dzielenie się zdobytą wiedzą i rozpowszechnianie fińskich operowych „know-how” za granicą – jak również promowanie rodzimych śpiewaków oraz artystów związanych z operą. Rok 2018 jest rokiem szczególnym ponieważ premiera wersji wileńskiej sztuki odbyła się równo 170 lat temu 1 stycznia w Wilnie. Po trzech wystawieniach w dniach 22, 23 i 25 sierpnia, CC będzie wystawiać przedstawienie zarówno w Polsce jak i w innych krajach Europy.